Hem / Borstlister / Tätningsborstar

Tätningsborstar

Tätningsborste med galvad stålprofil och nylonborst. Standardlängd 1 meter.

SKU: N/A
Kategori:

0,00

Rensa formuläret

Produktvarianter

ProduktbildArt. nrTotalhöjd (D)Skenbredd (Z)Skenhöjd (Y)Material (PA6)AntalLägg till offertförfråga
Tätningsborstar Borstlister BorstlistB019015998193.83.80.15
Tätningsborstar Borstlister BorstlistC027020998274.54.90.2
Tätningsborstar Borstlister BorstlistC042020998424.54.90.2
Tätningsborstar Borstlister BorstlistC050020998504.54.90.2
Tätningsborstar Borstlister BorstlistE060030998606.77.80.3
Tätningsborstar Borstlister BorstlistE085050998856.77.80.5
Tätningsborstar Borstlister BorstlistG091060998918.99.40.6
Tätningsborstar Borstlister BorstlistG1620909981628.99.40.6

Produktbeskrivning.

Tätningsborstarna finns med skenbredder 1,7 – 11,8 mm och borsthöjder upp till 315 mm. Här finns möjlighet att få skenan i rostfritt stål. Stipsad borstlist kan också fås efter ritning i önskade längder, borsthöjder och borstmaterial.

Relaterade produkter